BEZWZGLĘDNA zapowiedź
 POD LUPĄ 
 
  RSS  START  CZYTELNIA  BEZWZGLĘDNA  LUTY 2012  <<  STRONA 3  >> 

 
Kolejny, czwarty tom cyklu Gail Carriger "Protektorat parasola" i kolejny patronat Retrostacji. Powieść "Bezwzględna" ukaże się wkrótce nakładem wydawnictwa Prószynski i S-ka, a dziś przedstawiamy jej obszerną zapowiedź. Zapraszamy też do lektury fragmentu pierwszego tomu oraz wywiadu z autorką.
* * *
Powrót do steampunkowego świata sterowców, wampirów, wilkołaków i brytyjskiego humoru.

Powieść rekomendowana przez prestiżowy "Locus Magazine"!

"Bezwzględna" to czwarty tom cyklu "Protektorat Parasola" (pozostałe trzy to: "Bezduszna", "Bezzmienna" oraz "Bezgrzeszna"), którego bohaterka jest Alexia Maccon (z domu Tarabotii). Ma ona niebywały talent do popadania w tarapaty, co nie jest najbardziej pożądaną cechą w świecie pełnym wampirów i wilkołaków. Na szczęście jednak wrodzony brak duszy sprawia, że jest ona odporna na działanie nadnaturalnych mocy. Oczywiście, nie chroni jej to przed wszystkimi kłopotami.

W najnowszej powieści Lady Alexia Maccon znowu pakuje się w środek wielkiego zamieszania, ale tym razem to nie jej wina. Gdy szalony duch grozi królowej, bezduszna wszczyna śledztwo i wpada na trop pewnej drażliwej sprawy z przeszłości. Na domiar złego jej siostra postanawia walczyć o prawa kobiet (szok!), madame Lefoux tworzy potwora, a na ulicach Londynu panoszą się jeżozwierze mordercy. Afera goni aferę i Alexia nie ma czasu pamiętać, że jest w ósmym miesiącu ciąży.

Ponadto czwarty tom odpowie na dręczące wszystkich pytanie - co zawiera tajemnicza beczka w pracowni madame Lefoux? - oraz przyniesie odpowiedzi na wiele ważkich kwestii, jak ta, czy Biffy zostanie subiektem, co kryje garderoba lorda Akeldamy i czy zostanie on dyktatorem mody w stolicy?

* * *
Z recenzji "Bezwzględnej":

Proza Carriger pozostaje rześka i dowcipna.
Publishers Weekly

Niewiele jest na świecie rzeczy lepszych od kolejnej książki z cyklu "Protektorat Parasola". "Bezwzględna" to najlepsza część serii.
All Things Urban Fantasy

W czasach gdy tak wiele książek, zwłaszcza paranormali, jest tak kiepsko napisanych, lektura prozy Carriger jest niezwykle odświeżająca.
Steampunk Chronicle

Z recenzji poprzednich części cyklu:

To jedna z zabawniejszych, a zarazem ciekawszych pozycji literackich na fantastycznej półce.
"Nowa Fantastyka"

Jest w tej książce wszystko, czego można oczekiwać po lekkiej, niezobowiązującej lekturze, a więc sympatyczna i wyrazista bohaterka, wciągająca fabuła, a przede wszystkim mnóstwo dobrego humoru.
Esensja

Alexia to bohaterka sympatyczna, inteligentna i nietuzinkowa, zatem zdecydowanie godna polubienia. Powinna przypaść do gustu szczególnie miłośnikom ironicznego poczucia humoru.
Poltergeist

Ksiazka Gail Carriger mieni sie błyskotliwymi dialogami i wartką narracją.
"Dziennik Polski"

Z wywiadu dla "Locus Magazine":

"Niewiele jest humorystycznego science fiction czy fantasy. Jest kilka znanych nazwisk, głównie mężczyzn, których specyficzny rodzaj humoru trafia do specyficznego rodzaju odbiorcy. Mnie interesowało sprawdzenie, czy będę w stanie napisać coś, co przemawiałoby do kobiet, ponieważ to one obecnie stanowią wiekszość wśród czytelników książek. Poza tym mnie samej zawsze przyjemnośź sprawiało czytanie tekstów pisanych przez kobiety."

GAIL CARRIGER pisze w celu odreagowania smutnego dzieciństwa pod okiem ekspatrianta i zrzędy. Uciekła z prowincji, mimochodem zdobywając po drodze dyplom lub dwa. Następnie wyruszyła w podróż szlakiem historycznych stolic Europy, wegetując na biskwitach zachomikowanych w torebce. Obecnie rezyduje w Koloniach wraz z pokaźną kolekcją obuwia i zapasem londyńskiej herbaty. Ma słabość do małych kapelusików i owoców tropikalnych. Więcej na www.gailcarriger.com

* * *
Tytuł: "Bezwzględna"
Tytuł oryginału: "Heartless"
Cykl: "Protektorat Parasola"
Tom: 4
Autor: Gail Carriger
Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska
Wydawca: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 6.03.2012 r.
Ilość stron: 364
Format: 125 x 195 mm
Cena: 35,90 zł
 


 RETROSTACJA © Krzysztof Janicz 2002-2011 | START | MAPA | KOMIKSY | KONTAKT |  RSS