STEAMPUNK PO POLSKU
 PO POLSKU 
 
  RSS  START  INFO  LITER.  FILM  KOMIKS  M-MEDIA  GRY  INNE  TXT  ZAPOWIEDZI   <<  STRONA 17  >> 

 
Wilkołak

Jonathan Maberry. Powieść. Tytuł orygin.: "The Wolfman". Przekład: Miłosz Urban, Przemysław Bieliński. Wyd.: Amber 2010

Szczęśliwe życie Lawrence'a Talbota skończyło się tej nocy, kiedy umarła jego matka. Chłopak opuścił wiktoriański dwór, by szukać zapomnienia w dalekiej Ameryce. Po latach powraca w rodzinne strony i odkrywa, że okolicą rządzi strach. Krążą pogłoski o krwiożerczej bestii. Lecz Lawrence'a stokroć bardziej przeraża tajemnicza siła, która wzywa go do lasu przy pełni księżyca... [tekst wydawcy]

Nowelizacja filmu Joe Johnstona, z Benicio Del Toro i Anthony Hopkinsem w rolach głównych.

 
Lotnik

Eoin Colfer. Powieść dla młodzieży. Tytuł orygin.: "Airman". Przekład: Rafał Lisowski. Wyd.: W.A.B. 2010

Jest rok 1878. Podczas wystawy światowej w Paryżu rodzi się chłopiec. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przyszedł na świat w przestrzelonym balonie, który o mały włos nie rozbił się o ziemie. Nie ma wątpliwości - takie dziecko musi byc wyjątkowe. I rzeczywiście: dziewięcioletni Conor Broekhart cudem ratuje niewiele starszą księżniczkę Izabelę przed niechybną śmiercią. Jest jednak ktoś, kto najchętniej pozbyłby się go raz na zawsze. To bezwzględny marszałek Bonvilan, który morduje króla Mikołaja, władcę Wysp Saltee. Chlopiec przypadkiem staje się jedynym świadkiem zbrodni, a co gorsza - głównym podejrzanym. Zostaje oskarżony o morderstwo i wtrącony do więzienia w kopalni diamentów znajdującej się na Małej Saltee. Stamtąd nikt jeszcze nie wrócił żywy. By przetrwać, młody Broekhart będzie musiał zapomnieć o swojej tożsamości, o przeszłości, o pięknej Izabeli. Stanie się Conorem Finnem, który zyska szacunek wśród współwięźniów i przechytrzy okrutnych strażników. Zaplanuje też ucieczkę. Czy uda mu się dokonać czegoś, czego do tej pory nikt nie dokonał? Bestsellerowa, świetnie napisana książka przygodowa. Piękna, wzruszająca opowieść o sile marzeń, które pomagają nie tyle przenosić góry, co wzbić się w powietrze.

"Hołd złożony zarówno powieściom science fiction Wellsa i Verne'a, jak i superbohaterom z komiksów Marvela i DC." - Publishers Weekly [tekst wydawcy]

Nowy bestseller autora serii "Artemis Fowl". Więcej na stronie autora.

 
Decathexis

Łukasz Śmigiel. Powieść. Wyd.: Grasshopper 2009

W roku 1888, w świecie Kirkegaardu, religią panującą jest Śmierć, której podporządkowano każdy aspekt ludzkiego życia. Właśnie w takich realiach o sens istnienia walczą główni bohaterowie - młody tanatolog Jon Pendergast, człowiek o błyskotliwym umyśle i nieprzeciętnej wiedzy na temat zmarłych, oraz jego dobry przyjaciel, pierwszy szermierz królowej, Danse Macabre - starają się rozwiązać zagadkę zmarłych, którzy w niewyjaśniony sposób znikają z cmentarzy. Wiele wskazuje na to, że za mroczną tajemnicą stoi tajemniczy Kościół Morii i jego najwyższy kapłan Abaddon La Roche.

Zanurz się w ponury świat Decathexis i dowiedz się, dlaczego trupy lepiej palić, a nie zakopywać w ziemi. Poznaj mroczną tajemnicę sprzed wieków i prastare zło, którego nie pokonają ani półtoraręczny miecz fechmistrza, ani muszkiety żołnierzy Czarnego Hufca. [tekst z okładki]

Powieść rozwija wątki opowiadania pod tym samym tytułem. Inny short rozgrywający się w tym samym świecie pt. "W służbie Jej Królewskiej Złości" ukazał się w internetowym magazynie Grabarz Polski #6 (2008). Więcej na stronie oficjalnej i na stronie autora.

 
Dracula: Nieumarły

Dacre Stoker, Ian Holt. Powieść. Tytuł orygin.: "Dracula the Un-Dead". Przekład: Monika Bukowska. Wyd.: Znak 2009

Jest rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Do walki stają dwa najpotężniejsze wampiry - śmiertelnie niebezpieczna i zmysłowa hrabina Elżbieta Batory oraz jej największy wróg - mroczny książę Dracula.

Pogromcy wampirów z Abrahamem van Helsingiem na czele raz jeszcze będą musieli połączyć siły, by stanąć do walki ze złem. Nie wiedzą, że ich śladem podąża krwawa bestia. Tymczasem policja podejrzewa, że w mieście znów grasuje Kuba Rozpruwacz, a sprawa tajemniczych zbrodni trafia na pierwsze strony gazet.

Dracula powraca, wciąż tak samo pociągający, dręczony wyborem między uczuciem do kobiety a naturą, która zmusza go do okrucieństwa. Zanim odzyska miłość ukochanej, będzie musiał pokonać bezlitosną hrabinę Batory, która zrobi wszystko, by zniszczyć to, co jest dla niego najcenniejsze. Wampiry nie wybaczają zdrady.

"Dracula: Nieumarły" to pierwsza oficjalna kontynuacja kultowej powieści Brama Stokera "Dracula". Z rozproszonych notatek pisarza Dacre Stoker i Ian Holt odtworzyli dalsze losy rumuńskiego księcia. Z tą książką powraca Dracula. Jedyny. Prawdziwy. Wampir. [tekst z okładki]

Więcej na stronie oficjalnej oraz na stronie polskiej.

 
Wilczy Legion

Adam Przechrzta. Powieść. Wyd.: Fabryka Słów 2009

Najlepszym kłamstwem jest to, które ociera się o prawdę.

Historia facetów, jakimi chcielibyście być i jakich... chciałybyście mieć. Z pociętymi przez szable barkami i szramami od kul, przypominają watahę obliźnionych wilków. Doświadczonych, posiwiałych i śmiertelnie niebezpiecznych.

Major Krohne - jeden ze stada, łowca i bezwzględny zabójca - wie, że jego życie to ślizg po ostrzu brzytwy. Choć jest pupilem Marszałka i najlepszym z najlepszych. Bondem z przedwojennym sznytem.

Mamy rok 1937. Wojna wisi w powietrzu. Arsenał broni totalnej zagłady wzbogaciła nowa technologia, oparta na odkryciu, że elektryczność to nie tylko nie jedyny, ale nawet nie najważniejszy rodzaj energii. [tekst z okładki]

Na podstawie opowiadania pod tym samym tytułem, opublikowanego w Nowej Fantastyce 8/2008. Więcej na stronie wydawnictwa.

 
Ofensywa szulerów

Jakub Ćwiek. Powieść. Wyd.: Runa 2009

Wojna to nie tylko krew, pot i łzy. To także, a może przede wszystkim, kłamstwa, oszustwa i manipulacje...

Pewnego dnia w jednym z kairskich hoteli spotyka sie trójka ludzi - dwóch mężczyzn i kobieta. Dzieli ich w zasadzie wszystko: profesja, pochodzenie, stan portfela i stosunek do zakończonej właśnie wojny. Łączą zaproszenia wysłane każdemu z nich z propozycją dobrze płatnej pracy.

Kim jest ukrywający swą tożsamość pracodawca i dlaczego na miejsce spotkania wybrał wlaśnie Egipt? Szukając odpowiedzi, bohaterowie snują niezwykłe opowieści, w których to, co prawdziwe, miesza sie z niewyobrażalnym.

Jak naprawdę wyglądały początki angielskiego Magic Gangu dowodzonego przez iluzjonistę Jaspera Maskelyne'a? Kto przybył z odsieczą Luftwaffe podczas Bitwy o Anglię i co miała wspólnego propaganda III Rzeszy z bitwą o Troję?

Jedna noc, trzy opowieści. O wojnie, o magii, o poświęceniu. Przede wszystkim jednak o kłamcach i oszustach... których czas dopiero się zaczyna. [tekst z okładki]

Więcej na stronie oficjalnej.

 
Obiekt R/W0036

Tomasz Bukowski. Powieść. Wyd.: SOL 2009, seria War Book

Połączenie powieści o Bazyliszku z etosem Powstania Warszawskiego tworzy nową legendę na nowe tysiąclecie.

W ogarniętej walkami powstańczej Warszawie budzi się pradawne zło. Początkowo obie strony konfliktu zajęte walką nie zwracają uwagi na nowego przeciwnika, przemierzającego warszawskie kanały i mordującego ludzi, nie zważającego na narodowość, rasę czy przekonania polityczne.

Klęska Polaków na Woli zmusza dowództwo Powstania do ewakuacji mieszkańców Starego Miasta. Jedna z dróg ewakuacyjnych ma prowadzić kanałami na Nowy Świat. Zanim to nastąpi, specjalna grupa stworzona przez pułkownika "Montera" musi zlikwidować terror szalejący pod powierzchnią płonącego miasta. Jednocześnie liczba niemieckich ofiar mitycznego gada wzrasta do niepokojących rozmiarów. Z Berlina przybywa na pomoc specjalna jednostka naukowców z Instytutu SS "Dziedzictwo".

Czy obie grupy połączą swoje siły w obliczu wspólnego wroga rodzaju ludzkiego? Czy też może wzajemna nienawiść unicestwi je, zanim dowiedzą się czym naprawdę jest Warszawski Bazyliszek. [tekst z okładki]

Więcej na stronie oficjalnej.

 DALEJ  >> 


 RETROSTACJA © Krzysztof Janicz 2002-2010 | START | MAPA | KOMIKSY | KONTAKT |  RSS