RETROSTACJA witryna ilustrowana
 CENTRALA 
 
  RSS  START  EKRANY  DEFINICJA  MAPA  TYTUŁY  OPINIE  LINKI  STEAMPUNKOPEDIA   

 

Piechur

Piechur

Po polsku
Odjazdowy XIX wiek, jakiego nigdy nie było! Chodzące machiny, kosmiczne parostatki, sterowce, wampiry, niemożliwe wersje historii, anachronizmy, crossovery i inne kurioza. Wszystko to, czego nie zdążyli wymyślić Juliusz Verne, Herbert George Wells i Sir Arthur Conan Doyle (a może tylko nie odważyli się opublikować), znajdziecie na RETROSTACJI - najstarszej polskiej witrynie o VSF (Victorian Science Fiction), steampunku, dieselpunku i ich coraz dziwniejszych odmianach. [więcej >>]

 PIERWSZA BRYGADA 
Egzotyka, romans i... bojowe machiny parowe, czyli "Nowe przygody Stasia i Nel" oraz ich zaskakująca kontynuacja pt. "Pierwsza Brygada", uznana na 19. MFK za najlepszy polski album komiksowy 2007/2008. Zapraszamy na nowe odcinki II serii.
 DALEJ  >> 

 STEAMPUNKOPEDIA 
Archiwum legendarnego projektu Retrostacji dostępne jest teraz w formacie PDF. Wielka międzynarodowa baza danych, a w niej chronologia, definicje i bibliografia.
 DALEJ  >> 

 STEAMPUNK PO POLSKU 
Na naszym rynku ukazały się już trzy setki steampunkowych tytułów, z których 1/4 to utwory polskie. Tu udało się zgromadzić je niemal wszystkie, z okładkami i opisami, w sześciu kategoriach: literatura, film, komiks, multimedia, gry "bez prądu" i artykuły.
 DALEJ  >> 

 STEAMPUNK POD LUPĄ 
W tym dziale znajdziecie teksty przekrojowe, omówienia, prezentacje i galerie. Od historii gatunku, przez steampunkowe RPG, po polskie komiksy on-line! Najnowszym dodatkiem są steampunkowe nominacje do nagrody Hugo 2010.
 DALEJ  >> 

 STEAMPUNK EXPRESS 
Pierwszy na świecie biuletyn informacyjny poświęcony steampunkowi. Zawsze na tropie nawiedzonych twórców, dziwacznych pomysłów i fascynujących przedsięwzięć. Ukazywał się niezbyt regularnie, ale zawsze na czas, od września 2002 do czerwca 2004.
 DALEJ  >> 
www.steampunk.prv.pl
W sieci od 30.IX.2002
 CO NOWEGO ? 
30.03 po polsku: "BioShock Infinite"
29.03 po polsku: "Czas ognia, czas krwi"
07.03 po polsku: "Zamek Falkenstein"
23.01 po polsku: "Gambit Wielopolskiego"
14.01 po polsku: "Próba złota"
29.11 w sieci: "Steampunk italiano"
25.11 pod lupą: doktorat ze steampunku
14.10 po polsku: "Koziorożec: Sekret"
14.10 po polsku: "Rewolucje: We mgle"
 


 RETROSTACJA © Krzysztof Janicz 2002-2013 | START | MAPA | KOMIKSY | KONTAKT |  RSS