PATTERN Kowalski & Gosieniecki
 POD LUPĄ 
 
  RSS  START  CZYTELNIA  PATTERN  LUTY 2004  <<  STRONA 1  >> 

 

str.2

str.3

str.4
Utopia ze szkła, stali i pary

"Pattern" to pierwszy polski komiks o tematyce steampunkowej, a już na pewno pierwszy pełnometrażowy. Wśród patronów medialnych albumu nie mogło zabraknąć RETROSTACJI. Informuję o tym z prawdziwą przyjemnością - tym większą, że Steampunk Express trzymał kciuki za ten niezwykły projekt niemal od samego początku.

Pierwszych 20 czarno-białych plansz komiksu ukazało się w październiku 2002 na łamach magazynu P-Lux. Czytelnicy próżno wypatrywali kolejnych odcinków, ciąg dalszy nie pojawił się ani w P-Luxie, ani w macierzystym Produkcie. Dopiero rok później, dzięki wydawnictwu Mandragora, autorzy powrócili do tamtej niedokończonej historii i opowiedzieli ją od nowa, ale tym razem już w kolorze. Przed nami prawie 70 stron komiksu, na których Piotr "Geni" Kowalski (scenarzysta) i Rafał Gosieniecki (rysownik) zapraszają w podróż do XIX-wiecznego Paryża. Stolicę nowej ludzkości, najwspanialsze miasto na świecie atakuje plaga, jednak zamiast ludzi - niszczy maszyny. "Pattern" to także komiks o Bogu, choć znacznie bliżej mu do "Bladerunnera" Ridleya Scotta, niż do "Pi" Aranofsky'ego.

"Pattern" to wydarzenie, którego żaden miłośnik steampunku ani komiksowy koneser przegapić po prostu nie może! Premiera albumu: 4 Warszawskie Spotkania Komiksowe, 20 marca 2004, kino "Grunwald". Zaglądajcie na RETROSTACJĘ po nowe informacje, a tymczasem zostawiam Wam okładki, linki do wywiadów, artykułów i komiksowych plansz spółki autorskiej Kowalski-Gosieniecki:

Esensja:

Magazyn KZ:

WRAK:

Inne serwisy:
 DALEJ  >> 


 RETROSTACJA © Krzysztof Janicz 2002-2008 | START | MAPA | KOMIKSY | KONTAKT |  RSS