RETROSTACJA  PRZEDSTAWIA 
N° 35. Warszawa, dnia 27 sierpnia 2007 roku. Rok XCVII.
Polscy kablonauci odtworzyli część autentycznych anonsów prasowych „Piechura”!
Przyszłość wymaga od nas ulepszeń. Aparaty do błyskawicznej transmisji naszego pisma (ich wynalazca natenczas pozostać musi anonimowym) montowane są w każdym mieście, w którym działa drużyna strzelecka. Nie musimy więcej czekać na łączników, przedzierających się z egzemplarzami „Piechura”. Wystarczy przy pomocy klawiatury wprowadzić specjalny kod: www.kali.xt.pl.
Kompania telegraficzna prosi o chwilowe nie wybieranie numeru www.kali.xt.pl z powodu przekroczenia limitu połączeń po opublikowaniu najnowszego odcinka „Pierwszej brygady”. Przepraszamy za niedogodności.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zupełnie nowej galerii „Pierwszej brygady”. Jednocześnie zawiadamiamy, iż słynny aparat do telegraficznego przeglądania obrazów okazał się być zawodnym. Jego miejsce zajął tzw. Dalekowidz D-ra Korna.
Odkrywcy „Nowych przygód Stasia i Nel” i autorzy „Pierwszej brygady” zapraszają na odczyt, który odbędzie się podczas 6. Warszawskich Spotkań Komiksowych. W programie m.in. prezentacja rycin i fotografii. Zbiórka młodzieży strzeleckiej w sobotę 25 marca o godzinie 13:00 w Ośrodku Kultury Ochoty, Warszawa ul. Grójecka 75. Obecność obowiązkowa.
Na łamy prasy powrócił temat „Piechura”. Jak donosi poczytny dziennik Gazeta Wyborcza z 29 maja, w rzeczywistości nie było ani takiego tygodnika, ani takiego komiksu. Doprawdy? Przekonajcie się sami na www.kali.xt.pl.
Kolejna sensacja na łamach „Piechura”! Legendarna szafa Wokulskiego nareszcie odtajniona. Zajrzyj do teczek i zobacz z kim współpracowali polscy wynalazcy przed rokiem 1918. Więcej na www.kali.xt.pl.
Z rozkazu Jego Imperatorskiej Mości, cara Aleksandra III, Wydział Ochrony Porządku i Bezpieczeństwa Państwowego wyznacza nagrodę za schwytanie angielskiego szpiega. Rysopis: wiek około 20 lat, wzrost dwa i pół arszyna, włosy blond. Osobnik jest szczególnie niebezpieczny, włada wszelką bronią, zna język polski. Ostatnio widziano go w Obwodzie Irkuckim, w okolicy 4. odcinka strefy www.kali.xt.pl.
Depesza do doktora Szabasznikowa:
Z Piłsudskiego wielka pociecha STOP Rzeczywiście interesujący przypadek STOP Zrobię na nim profesurę STOP Szczegółowy raport poprzez www.kali.xt.pl.
dr Otton Antonowicz Czeczott
„Towarzysze! I w tym roku 1 Maja porzucimy roboty, by stwierdzić naszą solidarność z robotnikami całego świata cywilizowanego, by, wbrew dzikiej tyranii rządu carskiego, głośno wypowiedzieć swoje żądania. Pragniemy zniesienia wszelkiego wyzysku i nie spoczniemy w walce, dopóki nie zaprowadzimy socjalistycznego porządku na świecie.”
Ktokolwiek zna miejsce pobytu autora tej wywrotowej odezwy, niejakiego Józefa Piłsudskiego ps. Wiktor, lub jego wspólników z Centralnego Komitetu Robotniczego tzw. Polskiej Partii Socjalistycznej, ma niezwłocznie zgłosić się do najbliższego cyrkułu policji lub telegraficznie powiadomić żandarmerię na adres www.kali.xt.pl.
Wasze Priewoschoditielstwo,
Melduję wykonanie tajnej instrukcji www.kali.xt.pl. Operacja przebiega normalnie. Proszę o zgodę na likwidację wszelkich podejrzanych „obiektów” w promieniu ośmiu wiorst.
Kreślę się z poważaniem,
Esauł gwardii Konstanty Iwanowicz Szutyrow, dowódca Lejb-Gwardyjskiej kaukaskiej sotni kozaków Osobistej Eskorty Jego Imperatorskiej Mości.
„Pomimo że uświadomienie ogromnie szanuję, sądzę, że Marksem żołnierza zabić nie można” (Józef Piłsudski).
A czy Ty odbyłeś już szkolenie strzeleckie? Jeśli nie, odwiedź stronę www.kali.xt.pl i przekonaj się jak ważne jest odpowiednie przygotowanie bojowe.
Szanowni czytelnicy!
Prace nad I tomem „Pierwszej brygady” są na ukończeniu. Klienci, którzy zamówią wszystkie woluminy, nie poniosą kosztów wysyłki - zapewnia Stowarzyszenie Wydawnicze z ogr. poręką.
Poprzedni Przejdź na stronę główną. Następny
 © Tobiasz Piątkowski, Janusz Wyrzykowski, Krzysztof Janicz 2005-2008 | RETROSTACJA | KOMIKSY | KONTAKT |  RSS