RETROSTACJA  PRZEDSTAWIA 
N° 46. Warszawa, dnia 12 listopada 2007 roku. Rok XCVII.
Znów? Ale tym razem w towarzystwie... Kajka i Kokosza.
Podczas festiwalu kultury polskiej i niemieckiej „transGranica”, w dniach 16-17 listopada 2007 w Centrum Kultury „Moritzhof” w Magdeburgu odbędzie się wernisaż wystawy komiksów stworzonych przez autorów z Trójmiasta i okolic.
Zobaczymy m.in. prace Janusza Christy („Kajko i Kokosz”), Marka Lachowicza („Człowiek Paroovka”), Jana Platy-Przechlewskiego („Wampiurs Wars”), Mateusza Skutnika („Rewolucje”) oraz Janusza Wyrzykowskiego, który zaprezentuje plansze z zapowiadanego na grudzień albumu Pierwsza brygada: Warszawski pacjent. Przypomnijmy tylko, że nie będzie to pierwszy pobyt Józefa Piłsudskiego w Magdeburgu (więcej).
Pomorze odznacza się na tle innych części Polski ogromną tradycją pisania i rysowania komiksów, a na jego terenie mieszka i tworzy wielu adeptów tej sztuki. Wystawa, która będzie gościć w Magdeburgu przez trzy tygodnie, zaprezentuje autorski wybór plansz komiksiarzy, którzy tworzyli historię komiksu w Polsce, obecnie wydają swoje prace lub na taką publikację czekają.
W czasie listopadowego weekendu, oprócz komiksów, w magdeburskich klubach „Moritzhof” i „RIFF” pojawią się także zespoły muzyczne z Gdańska i Magdeburga, a także filmy.
Więcej o tym niecodziennym projekcie dowiecie się na stronie organizatora - KanTe e.V.
Poprzedni Przejdź na stronę główną. Następny
 © Tobiasz Piątkowski, Janusz Wyrzykowski, Krzysztof Janicz 2005-2008 | RETROSTACJA | KOMIKSY | KONTAKT |  RSS