ALKALOID zaproszenie
 POD LUPĄ 
 
  RSS  START  CZYTELNIA  ALKALOID  MARZEC 2012  <<  STRONA 5  >> 

 
Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że opowiadanie "Imć Hormagant Wokulski", przerodziło się w powieść pt. "Alkaloid". Książka już niedługo ukaże się nakładem wydawnictwa Powergraph. Autorem okładki jest mieszkający w Japonii Rafał Gosieniecki, znany czytelnikom Retrostacji z ilustracji do "Wokulskiego", a obecnie zaangażowany w komiks na podstawie "Alkaloidu". Z okazji premiery wydawnictwo przygotowało miłą niespodziankę.

 

* * *
15 marca, godz. 19.00
Klub Grawitacja
ul. Browarna 6, Warszawa

Wydawnictwo Powergraph zaprasza serdecznie na spotkanie z Robertem M. Wegnerem i panel dyskusyjny "Świat, fabuła, bohater? Czyli co decyduje o atrakcyjności fantastyki".

Charyzma Geralta z Rivii, rozmach Śródziemna, niuanse intrygi rodem z "Gry o tron" George'a R.R. Martina... Czy któryś z elementów jest w tekście ważniejszy?

Czy bohaterowie "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" byliby tak samo przekonujący, gdyby żyli w imperium o krótszej historii, niezróżnicowanym etnograficznie, pod mniej rozległym niebem? Jak mogły się potoczyć losy Stanisława Wokulskiego, gdyby "Lalkę" napisano współcześnie? A jeśli bohater "Alkaloidu" to właśnie "Wokulski prawdziwy": taki, jakim powinien być, gdyby nie dał się zwieść Izabeli...?

Co decyduje o atrakcyjności fantastyki; czy w ogóle można wyszczególnić taki jeden motyw? I nawet jeśli nie, to czy teksty skupiające sie wyraźniej na jednym z nich w sposób widoczny różnią się od pozostałych?

Dyskusja o różnych strategiach autorskich i o tym, co się z nimi wiąże, wokół lektury premierowych powieści: "Nieba ze stali" Roberta M. Wegnera i "Alkaloidu" Aleksandra Głowackiego.

W panelu udział wezmą: Robert M. Wegner, Rafał Kosik, Marcin Zwierzchowski oraz Michał Cetnarowski.

Po dyskusji zapraszamy na mniej formalne rozmowy o fantastyce, i nie tylko, przy piwie, winie, kawie i herbacie. Dla każdego przybyłego pierwszy napitek gratis :).

Więcej na Facebooku

 KONIEC 


 RETROSTACJA © Krzysztof Janicz 2002-2008 | START | MAPA | KOMIKSY | KONTAKT |  RSS